Chrom niezwykle ważny pierwiastek dla organizmu

Chrom niezwykle ważny pierwiastek dla organizmu

Medycyna  mitochondrialna to nasza przyszłość. W tym intensywnie rozwijającym się dziale medycyny możemy upatrywać nadziei na dłuższe życie. Dzięki jej osiągnięciom będziemy mogli być zdrowsi. Z medycyną mitochondrialną bardzo mocno związane są substancje mitochondrialne. Jedną z nich jest chrom.

Znane obecnie substancje mitochondrialne

Substancje mitochondrialne są wspólną nazwą kilku substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mitochondriów. Do substancji tych zalicza się między innymi witamina B3, witamina K2, selen, witamina D3, l karnityna, witamina C, glutation, koenzym Q10, witamina B12. Już od jakiegoś czasu na rynku dostępne są wysokiej jakości preparaty mitochondrialne, w których składzie są wymienione przed chwilą substancje. Dostępny jest przykładowo mangan suplement, witamina K2 mk7 czy witamina B complex.

Rola chromu w organizmie

Medycyna mitochondrialna podkreśla istotną rolę chromu dla organizmu. Obecność tego pierwiastka gwarantuje prawidłowy metabolizm ważnym makroskładników odżywczych. Zaburzenia w metabolizmie węglowodanów mogą świadczyć, że zaczyna nam brakować chromu.

Prawidłowy poziom tego pierwiastka jest niezbędny także do tego, aby organizm mógł efektywnie wykorzystywać insulinę. Stosując chrom w tabletkach łatwo utrzymamy poziom tego pierwiastka na odpowiednim poziomie. Chrom w tabletkach to bezpieczny preparat, który zawiera ten pierwiastek w odpowiednim stężeniu. Substancje mitochondrialne troszczą się o kondycję mitochondriów. Chrom w tabletkach jest jedną z nich.