Kilka informacji o medycynie mitochondrialnej

Kilka informacji o medycynie mitochondrialnej

Medycyna mitochondrialna jest wyjątkowo intensywnie rozwijanym działem medycyny. Pokładane w nim ogromne nadzieje. Medycyna mitochondrialna skoncentrowała się na mitochondriach. Dowiodła, że od ich kondycji zależy kondycja całego naszego organizmu. Wskazała także substancje mitochondrialne, które pomagają utrzymać mitochondria w dobrej kondycji i chronią je przed mikrouszkodzeniami. Do substancji tych należy między innymi chrom.

Dlaczego chrom jest ważny?

Chrom jest pierwiastkiem, którego znaczenie dla organizmu jest przez wielu z nas lekceważone. Okazuje się jednak, że pełni on wiele ważnych ról. Wpływa przede wszystkim na poziom glukozy we krwi. U osób, w których organizmie poziom chromu jest na odpowiednim poziomie, insulina jest wykorzystywana prawidłowo. Chrom wpływa na metabolizm węglowodanów. Możemy go czerpać z produktów żywnościowych, ale możemy go również suplementować. Bardzo dobrym wyborem jest chrom w tabletkach.

Inne substancje mitochondrialne

Na kondycję mitochondriów pozytywnie wpływa nie tylko chrom. Inne substancje mitochondrialne korzystnie wpływające na mitochondria to między innymi witamina K2, witamina B3, selen, witamina D3, kwas alfa liponowy, koenzym Q10, l karnityna, witamina B12, glutation. Wiele z nich można suplementować.

Na rynku dostępny jest bowiem nie tylko chrom w tabletkach, ale także witamina B complex, witamina K2 mk7 oraz mangan suplement. Substancje mitochondrialne troszcząc się o mitochondria pomagają nam zachować na długo dobre zdrowie.