Rola medycyny mitochondrialnej

Rola medycyny mitochondrialnej

Medycyna mitochondrialna i jej osiągnięcia mogą okazać się skutecznym sposobem na zachowanie zdrowia i dłuższe życie. Z medycyną mitochondrialną, która zajmuje się mitochondriami nierozerwalnie wiążą się substancje mitochondrialne. Jedną z nich jest chrom, któremu chcemy dziś poświęcić trochę więcej uwagi.

Jakie obecnie znamy substancje mitochondrialne?

Substancje mitochondrialne, które wskazała medycyna mitochondrialna są niezbędne do tego, aby mitochondria mogły prawidłowo pełnić swoje funkcje. Do tych substancji zaliczana jest między innymi witamina K2, witamina B3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina C, witamina D3, glutation, koenzym Q10. Substancje mitochondrialne znajdziemy w produktach zbożowych, owocach, warzywach, kaszach i wielu innych produktach żywnościowych.

W sprzedaży dostępne są także suplementy, które pomogą uzupełnić poziom substancji mitochondrialnych w organizmie. Są to takie preparaty jak witamina B complex, witamina K2 mk7 czy mangan suplement.

Dlaczego chrom jest tak ważny?

Medycyna mitochondrialna bardzo mocno podkreśla duże znaczenie chromu dla organizmu. Umożliwia on prawidłowy przebieg metabolizmu wielu składników odżywczych. Dzięki niemu możliwe jest także właściwe wykorzystanie insuliny, dzięki czemu poziom glukozy może utrzymywać się na prawidłowym poziomie. Obecnie na rynku dostępny jest chrom w tabletkach. Chrom w tabletkach to suplement polecany osobom, które chcą wyrównać niedobór tego pierwiastka. Chrom to tylko jedna z substancji dbających o mitochondria.